Kąpiel leśna w Ogrodzie Botanicznym UW

“Gadający Patyk” w akcji!

Kąpiel leśna w Ogrodzie Botanicznym, w samym środku miasta? Właśnie takie ciekawe wydarzenie przyszło nam poprowadzić w minioną sobotę. Zamykało ono coroczny cykl Sztuka edukacji – Konferencja. By być bardziej precyzyjnym, była to “kąpiel ogrodowa”, coś z czym mieliśmy już do czynienia kilka miesięcy temu przy okazji prowadzenia shinrin-yoku dla pracowników tego miejsca. Sam Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce idealne do tego typu działań. Mnogość gatunków roślin, różnorodność drzew, nieoczywiste ukształtowanie terenu, a także dostęp do czterech (!) szklarni pozwoliły skomponować oryginalną sesję shinrin-yoku.

Herbaciana współpraca

Te trzy godziny minęły naprawdę szybko! Po raz kolejny przekonaliśmy się, że natura nie dzieli się na lepszą i gorszą; czy to gęsty las, czy ogród lub park w środku miasta. To od nas zależy jaką chcemy nawiązać z nią relację i jak głęboko chcemy z niej czerpać. Pamiętajmy o tym, kiedy zestresowani mijamy na zatłoczonej miejskiej ulicy drzewo wyrastające niemal wprost z chodnikowych płytek. Być może będzie nam w stanie dać dużo więcej niż najpiękniejszy, dziki las? Ogród Botaniczny UW jest takim zielonym azylem, do którego serdecznie Was zapraszamy.

Pragniemy z całego serca podziękować organizatorom oraz wszystkim uczestnikom! Dzięki, że byliście z nami i do zobaczenia w nowym roku! Kto wie, może spotkamy się tym razem …w lesie?

Aśka i Przemek

#moclasu

Leave a Reply