Kąpiel leśna dla zakochanych

„Podążaj za miłością, kiedy cię wzywa,
Chociaż jej drogi trudne są i strome.
A gdy obejmie cię skrzydłami-ulegnij,
Nawet gdyby miał cię zranić miecz ukryty.
Gdy miłość mówi do ciebie, miej wiarę,
Choćby ten głos miał rozbić twoje sny jak wiatr północny, co pustoszy ogrody.
Bo w tej samej chwili będziesz przez miłość ukoronowany i ukrzyżowany.
Ona chce, abyś rósł wysoko, i godzi się, aby cię ścieli.
Jest przy twojej wyniosłości i pieścić będzie najpiękniejsze gałęzie kołyszące się na słońcu.
A jednocześnie zejdzie w głąb do korzeni i poruszy je, gdy czepiają się ziemi.”

KHALIL GIBRAN, fragment z „Proroka”
Tłum. Ernest Bryll

KĄPIEL LEŚNA DLA PAR

W piękne, słoneczne, niedzielne przedpołudnie spotkaliśmy się na Polanie Opaleń z 6 parami, które zapragnęły zanurzyć się wraz z nami w lutową, powolutku budzącą się do wiosny Puszczę. Całemu spotkaniu towarzyszyła „mała wielka” CZUŁOŚĆ.

Na początku naszej kąpieli swoją obecność mocno zaznaczał żywioł wiatru, zapraszając nas do kontemplacji ruchu i przepływu w lesie. Przedwiosenne słońce świeciło coraz wyżej, zachęcając nas z kolei do zatrzymania się w tu i teraz i wystawienia swoich twarzy na otulenie jego ciepłymi promieniami. Zagłębiając się w las, oddawaliśmy się jego prowadzeniu. Na zakończenie celebrowaliśmy nasz czas przy leśnej herbacie, do której dosypaliśmy szczyptę zmysłowości w postaci płatków róż, bławatków, nagietka, mniszka lekarskiego i pędów sosny.

Dziękujemy uczestnikom niedzielnej kąpieli za zaufanie i wspólne doświadczanie. Niezwykłym jest, jak w swojej różnorodności mogliśmy zobaczyć elementy, które nas łączą, wspólnie się śmiać czy na chwilę oddać zadumie. Las jako bardzo wspierające i nieoceniające środowisko powoli rozmiękczał niepokoje dnia codziennego, pokazując nam swoją dbałość o istoty w nim żyjące. Stał się inspiracją do zachwytu nad pięknem naszych relacji, do łagodności wobec samych siebie, a tym samym wobec swoich ukochanych, wdzięczności za miłość z całą jej różnorodnością .

Życzymy Wam i samym sobie tej wielkiej małej CZUŁOŚCI na co dzień, dostrzegania radości wspólnego życia, czerpania doświadczenia i pogłębiania relacji w trudniejszych momentach i zmysłowości, której tak pięknie uczy Natura.

Leave a Reply