Od kąpieli leśnej… do podcastu

“Mój przyjaciel ostatnio obchodził urodziny i indywidualna sesja kąpieli leśnej ma być takim wyjątkowym prezentem”- mail tej treści dostaliśmy kilka tygodni temu. Zawsze cieszy nas traktowanie shinrin-yoku jako czegoś “ekstra”, rodzaju prezentu czy to dla bliskiej osoby, czy to dla siebie.

Pan Dariusz do końca nie wiedział w jakim celu ma się udać akurat o tej konkretnej godzinie w umówione miejsce w Lesie Bielańskim; widać tajemnica została dochowana! Odnaleźliśmy się, uścisnęliśmy dłonie i zaczęliśmy omawiać zasady oraz ideę leśnych kąpieli. Forma z “pan, pani” przeszła w wygodną “ty”. Zaczęliśmy zagłębiać się w las…

Ok, to teraz Wam się do czegoś przyznamy. Znając wcześniej nazwisko naszego uczestnika, szybko skojarzyliśmy go z jednym z naszych ulubionych radiowych głosów. Wszak Dariusz Bugalski. K3 – podcast o dobrym życiu (a wcześniej “Klub Trójki”) często towarzyszy nam w naszej codzienności. Wnikliwość autora, głębia przemyśleń, spokojny głos i pewien rodzaj “bycia zaopiekowanym” jako słuchacz; te cechy sprawiły, że z niemałą ekscytacją oczekiwaliśmy tej konkretnej leśnej przygody.

Jesteście ciekawi jak było? Na tyle fascynująco, że na koniec Dariusz zaproponował nam wspólne nagranie odcinka do jego podcastu! Wczoraj spotkaliśmy się ponownie, by w tym samym miejscu opowiedzieć nieco o shinrin-yoku. Zaproponowaliśmy kilka leśnych aktywności oraz rozmyślaliśmy nad rolą przyrody w naszym życiu. Wszystko po to, by przybliżyć tę formę kontaktu z naturą tym, którzy podobnie jak Dariusz, wcześniej mieli o kąpielach leśnych jedynie mgliste pojęcie.

O tym jak podcast wyszedł, możecie przekonać się sami, jest do przesłuchania poniżej. Tymczasem, zapraszamy wszystkich na fanpage Dariusz Bugalski. K3 – podcast o dobrym życiu Darku, pragniemy Ci raz jeszcze podziękować za te dwa spotkania i wierzymy, że to nie koniec, a początek znajomości!

Aśka i Przemek

#moclasu

Leave a Reply