Kąpiel leśna z pewną grupą niezwykłych ludzi…

na leśnej ścieżce!

O, jaki intensywny był tegoroczny czerwiec! Ten miesiąc obfitował w tak wiele różnych leśnych spotkań z Wami, że czujemy się w pełni napełnieni i obdarowani

W czerwcową, poprzedzającą długi weekend środę, na zaproszenie drogiej nam Joanny Grabowieckiej i jej projektu “OGRÓD ROZKOSZY”, spotkaliśmy się w Puszczy Kampinoskiej na Polanie Opaleń z grupą niezwykłych ludzi. Beneficjentami wydarzenia byli uczestnicy Bielańskiego Środowiskowego Domu Pomocy; osoby z niepełnosprawnością oraz osoby z doświadczeniem chorób psychicznych.

Kąpiel rozpoczęliśmy rano, kiedy las wciąż budził się do życia i zapraszał do wsłuchiwania się w jego symfonię. Siedząc na ziemi pośród traw, ziół i brzóz, skupiliśmy się na swoich zmysłach. Wiele radości przyniosło nam węchowe eksplorowanie terenu. Na czele ulubionych zapachów uplasował się zapach ziemi, zapach połamanych patyków oraz woń traw i kwiatów porastających polanę. Sporo czasu poświęciliśmy też na dotykanie różnych powierzchni w lesie, które tak bardzo różnią się od tego co dotykami na co dzień w domu. Miękkość mchu, chropowatość kory, giętkość liści dostarczyły nam wielu doznań i przyjemności

dotyk, zapach… zmysły w lesie odpoczywają

Uczestnicy dzielili się ochoczo swoimi wrażeniami, ciesząc się na pobyt w lesie, w którym nie bywają zbyt często.

“Lata nie byłam w lesie!”.

“W domu to tylko kanapa i telewizor, tu jest przyjemniej.”

“Cieszę się, że mogę tutaj być ze swoimi przyjaciółmi, to dobry czas”

To tylko niektóre z poruszających nas wypowiedzi, które padły podczas naszej kąpieli

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to spotkanie. Okazało się one dla nas cenną lekcją zachwytu nad życiem, który tak pięknie pokazywali nam uczestnicy shinrin-yoku.

krąg dzielenia to moment, kiedy każdy może zostać wysłuchany

Dziękujemy za zaproszenie Joanna Grabowiecka , za zaufanie dyrektor BSDS Aleksandra Malinowska wraz z zespołem, za wrażliwość Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” we współpracy z Bielański Środowiskowy Dom Samopomocy . Finansowany w całości przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.

Przepiękne zdjęcia wykonała niezawodna Beata Muchowska – fotografie

Aśka i Przemek 👫🌿#moclasu

Leave a Reply