“Botaniczny od Kuchni”

Postanowiliśmy polecić Wam dzisiaj niezwykłą pozycję, powiązanie miłości do przyrody i miłości do zdrowego, pełnego życia. Lubicie jeść? My bardzo! Szczególnie roślinnie i sezonowo. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, z którym mieliśmy przyjemność współpracować, i mamy nadzieję który będzie nas gościł jeszcze nie raz, wydał cudowną książkę z recepturami na sezonowe, pyszne dania i opowieściami o historiach, jakie kryją się za ich składnikami.

Może macie ochotę na własne oczy zobaczyć, jak rośnie towarzyszący nam na co dzień pieprz? Albo ananas? Albo kawa, towarzyszka poranków? To wszystko i dużo więcej podczas wizyty w Ogrodzie! Polecamy spacer po nim w poszukiwaniu zimowej Natury, a na deser pobyt w szklarniach, które przeniosą nas w zupełnie inny świat.

Z okładki: “O roślinach, z roślinami i dla roślin. Położony w samym centrum stolicy Ogród to królestwo roślin i ostoja przyrody w wielkim mieście. (…) świat, jaki znamy – zarówno ten namacalny, bliski, jak i oddalony o tysiące kilometrów – ma szansę przetrwać tylko wtedy, gdy pozostaną na nim rośliny. Bez roślin życie ziemskie, w tym także ludzkie, byłoby zdecydowanie uboższe i trudniejsze.

“(…)Oddajemy w Wasze ręce tę publikację, abyście z łatwością mogli korzystać z przepisów na cały rok, sezonowo, zajadając się zimowymi marchewkami i burakami, wiosennymi rzodkiewkami, letnimi pomidorami i jesiennymi dyniami. Zachęcamy Was do przyjrzenia się tym roślinom raz jeszcze, do zastanowienia się, dlaczego warto jeść sezonowo, w zgodzie z cyklem rozwojowym roślin i porą roku. Spoglądamy na to, co rośnie na grządkach, bazujmy na produktach lokalnych. Bądźmy uważni na to, co dzieje się w przyrodzie. Rozmawiajmy o jedzeniu, o tym co zrobić, żeby było smaczniejsze i zdrowsze dla nas i naszych bliskich. (…)”

Smacznego!

Leave a Reply