Żegnamy rok 2021!

Do końca roku zostało dosłownie kilka dni, więc pokusiliśmy się o krótkie podsumowanie. To był pierwszy pełny rok naszej działalności. Wypłynięcie na nowe dla nas wody, wielka nauka i jeszcze większa satysfakcja.

W ciągu ubiegłych dwunastu miesięcy zorganizowaliśmy kilkadziesiąt spotkań shinrin-yoku. Od styczniowych (kiedy to imbirowa herbata wspierała nas w czasie mrozów, a my sami często brodziliśmy w głębokim śniegu) po grudzień. Domknięty krąg w którym zawarło się wszystko. Wiosenne burze, herbata z młodych pokrzyw, palące lipcowe słońce, wrzosy, gnijące liście i padający śnieg.

Uświadomiliśmy sobie, jak bardzo kochamy miejsce w którym żyjemy. To wielki przywilej być świadkiem tych zmian, czerpać z nich, wzbogacać się. Kąpiele leśne jeszcze bardziej to doświadczenie wzmacniają. Nieważne czy jesteśmy przewodnikami czy uczestnikami. Te dwie, trzy godziny spędzone w stanie zjednoczenia z naturą, wśród podobnych sobie ludzi działa na tak wielu płaszczyznach! Każda sesja była inna, a każdy powrót do domu rodził między nami nowe przemyślenia.

Tak, to był zdecydowanie udany rok. Poznaliśmy masę cudownych ludzi, poznaliśmy też lepiej sami siebie. Dziękujemy Wam wszystkim za zaufanie, którym nas obdarowaliście. Planujemy dużo ciekawych spotkań w nadchodzącym 2022. Trzymajcie rękę na pulsie, zaglądajcie tutaj czasem i miejcie dobry rok!

Aśka i Przemek

#moclasu

Leave a Reply