Jak przygotować się do shinrin-yoku?

Witajcie! Chcemy zachęcić Was do odwiedzenia zaprzyjaźnionego serwisu Naturally Balanced. Znajdziecie tam nasze artykuły, z których możecie dowiedzieć się sporo na temat leśnych kąpieli. Dziś o przygotowaniach do shinrin-yoku!

Shinrin-yoku (kąpiel leśna) to aktywność polegająca na kontakcie z naturą. Można ją praktykować w zorganizowanej grupie (zazwyczaj z wykwalifikowanym przewodnikiem), razem ze znajomymi, w parze lub samodzielnie, w pojedynkę. Grupowa, zorganizowana kąpiel leśna zdejmuje z nas ciężar przygotowania trasy, wyboru aktywności (tzw. “zaproszeń”) pomagających głębiej doświadczyć lasu oraz daje możliwość uczestnictwa w tzw. “kręgach dzielenia”- formie wymiany doświadczeń podczas sesji shinrin-yoku. Przewodnik opiekuje się grupą, tworzy bezpieczną przestrzeń oraz dba o odpowiednią atmosferę podczas spaceru.(…)

(…) Dobrym pomysłem jest przygotowanie sobie kilkunastu „zaproszeń”, czyli aktywności do zrealizowania w lesie. Mogą to być proste czynności w rodzaju „znajdź miejsce, w którym czujesz się komfortowo i pozostań w nim przez 15min” lub “pozostań ze śpiewem ptaków”. Tutaj ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Tak przygotowane zaproszenia możesz zapisać na osobnych kartkach, które zwiniesz i zabierzesz ze sobą do lasu. Kiedy będziesz miał/a ochotę, po prostu wylosuj jedną z nich i doświadczaj. Nie pędź, poświęć na każde z nich od 10 do 20 minut. Możesz ustawić sobie cichy alarm, aby nie musieć zerkać co chwilę na zegarek. (…)

Całość artykułu do przeczytania TUTAJ

Aśka i Przemek

#moclasu

Leave a Reply