Nocne shinrin-yoku

Dziś chcemy podzielić się z Wami doświadczeniem nocnego shinrin-yoku. Kilka tygodni temu wraz z grupą uczestników mogliśmy się przekonać, jak to jest wejść w ciemny, tajemniczy las. Wszystkim swoimi zmysłami. Towarzyszyły nam Gosia W las oraz Marysia, czyli świeżo upieczone przewodniczki, odbywające aktualnie swoje praktyki (częścią kursu Forest Therapy Hub).

Leśną kąpiel podzieliliśmy tak, by każde z nas zajęło się osobną jej częścią. Dzięki temu sami mogliśmy przez chwilę poczuć się jak uczestnicy i jeszcze lepiej doświadczyć niesamowitości kładącego się do snu Lasu Bielańskiego. Nocą to miejsce jeszcze bardziej “odpala” wyobraźnię, pogłębia wgląd w siebie oraz wyostrza zmysły. Przewidziana na dwie godziny sesja przekroczyła ramy czasu i, za ogólną zgodą grupy, przedłużyliśmy ostatnią część kąpieli -biesiadowanie przy cieście i leśnych naparach. Wieczór był wyjątkowo ciepły, zdawało się, że las chciał zatrzymać nas ze sobą na dłużej… Jednak my już wiemy, że wkrótce powtórzymy to doświadczenie! Wypatrujcie naszych nadchodzących wydarzeń.

Towarzyszyła nam m.in Natalia Dzikie strony. Polecamy ten fanpage, znajdziecie tam ciekawe posty m.in. na temat książek i filmów o naturze. Jej zdjęcia z tego wydarzenia możecie znaleźć na naszym facebookowym fanpage’u. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Do zobaczenia na kolejnych, czy to nocnych, czy dziennych leśnych kąpielach!

Aśka i Przemek

#moclasu

Leave a Reply