zamykamy oczy i…

…A nieco ponad tydzień temu działy się takie rzeczy!

Czyli spacer sensoryczny z elementami shinrin-yoku w Lesie Bielańskim

Bardzo dziękujemy Przystanek Twórczość za zaproszenie do udziału w tym jakże pozytywnym i radosnym wydarzeniu

w lesie kryje się wiele zaskakujących zapachów!

Najmłodsi (oraz ich rodzice) posłuchali troszkę o zdrowotnych aspektach natury, wspólnie doświadczyliśmy niezwykłego (jak zwykle) Lasu Bielańskiego i staraliśmy się odkryć najpiękniejszy kwiat rosnący na pobliskiej polanie…

„spacer ślimaka” uczy koncentracji i panowania nad własnym ciałem

Pozdrawiamy Was mocno i życzymy pięknego tygodnia

Aśka i Przemek

#moclasu

Kilka dni temu żeńska część Mocy Lasu miała przyjemność zorganizować wieczorne, kobiece shinrin-yoku w @ogrodbotanicznyuw

Wspólnie wraz z cudowną grupą piętnastu kobiet zanurzyłyśmy się w kojącej atmosferze powoli kładącego się do snu Ogrodu. Piątek po południu okazał się wspaniałym terminem: Ogród powoli pustoszał, zostawiając nam sporo przestrzeni na doświadczenie jego powabu. A ile w nim barw pełni lata! Wykorzystaliśmy to i jedną z aktywności było zaproszenie do tego, aby dać się przyciągnąć jakiemuś kolorowi.

Dziękuję każdej Kobiecie z osobna za zaufanie, wspólny czas i radość spotkania. Miejcie się pięknie i do zobaczenia wkrótce!

Aśka

#moclasu

na leśnej ścieżce!

O, jaki intensywny był tegoroczny czerwiec! Ten miesiąc obfitował w tak wiele różnych leśnych spotkań z Wami, że czujemy się w pełni napełnieni i obdarowani

W czerwcową, poprzedzającą długi weekend środę, na zaproszenie drogiej nam Joanny Grabowieckiej i jej projektu „OGRÓD ROZKOSZY”, spotkaliśmy się w Puszczy Kampinoskiej na Polanie Opaleń z grupą niezwykłych ludzi. Beneficjentami wydarzenia byli uczestnicy Bielańskiego Środowiskowego Domu Pomocy; osoby z niepełnosprawnością oraz osoby z doświadczeniem chorób psychicznych.

Kąpiel rozpoczęliśmy rano, kiedy las wciąż budził się do życia i zapraszał do wsłuchiwania się w jego symfonię. Siedząc na ziemi pośród traw, ziół i brzóz, skupiliśmy się na swoich zmysłach. Wiele radości przyniosło nam węchowe eksplorowanie terenu. Na czele ulubionych zapachów uplasował się zapach ziemi, zapach połamanych patyków oraz woń traw i kwiatów porastających polanę. Sporo czasu poświęciliśmy też na dotykanie różnych powierzchni w lesie, które tak bardzo różnią się od tego co dotykami na co dzień w domu. Miękkość mchu, chropowatość kory, giętkość liści dostarczyły nam wielu doznań i przyjemności

dotyk, zapach… zmysły w lesie odpoczywają

Uczestnicy dzielili się ochoczo swoimi wrażeniami, ciesząc się na pobyt w lesie, w którym nie bywają zbyt często.

„Lata nie byłam w lesie!”.

„W domu to tylko kanapa i telewizor, tu jest przyjemniej.”

„Cieszę się, że mogę tutaj być ze swoimi przyjaciółmi, to dobry czas”

To tylko niektóre z poruszających nas wypowiedzi, które padły podczas naszej kąpieli

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to spotkanie. Okazało się one dla nas cenną lekcją zachwytu nad życiem, który tak pięknie pokazywali nam uczestnicy shinrin-yoku.

krąg dzielenia to moment, kiedy każdy może zostać wysłuchany

Dziękujemy za zaproszenie Joanna Grabowiecka , za zaufanie dyrektor BSDS Aleksandra Malinowska wraz z zespołem, za wrażliwość Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” we współpracy z Bielański Środowiskowy Dom Samopomocy . Finansowany w całości przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.

Przepiękne zdjęcia wykonała niezawodna Beata Muchowska – fotografie

Aśka i Przemek 👫🌿#moclasu