Karty Mocy Lasu
"Leśne Medytacje"

Witaj! Z tej strony Aśka i Przemek- projekt Moc Lasu. Z radością przedstawiamy Ci “Leśne Medytacje”- wyjątkowy, przepiękny zestaw kart do samodzielnej praktyki kąpieli leśnych! Na tej stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje i zamówisz swój zestaw.

Po prostu zabierz je ze sobą do lasu i zanurz się w naturze…

opinie...

Ponad pięć tysięcy kupionych talii!

Poznaj "Leśne Medytacje":

Po pierwsze

Jesteś ciekawa/ciekawy, czym są leśne kąpiele? Kochasz przyrodę i chcesz urozmaicić swoje leśne spacery? Pragniesz pogłębić swoją relację z naturą? Bez udziału telefonu i innych elektronicznych gadżetów? A może chcesz sprawić niezwykły, oryginalny prezent bliskiej Ci osobie? Jeśli tak, to "Leśne Medytacje" są dla Ciebie!

Po drugie

Karty Mocy Lasu “Leśne Medytacje” to wyjątkowy, stworzony przez dyplomowanych przewodników shinrin-yoku zestaw kart do samodzielnej praktyki kąpieli leśnych. Wykorzystywane są również jako pomoc dla nauczycieli, psychologów, coachów i wszystkich ukierunkowanych na pracę z symbolami, metaforą oraz naturą.

Po trzecie

Każda karta zaprosi Cię do innej leśnej aktywności. Zostały one opracowane specjalnie po to, by pogłębić Twoje doświadczenie przebywania w naturze, oraz dać Ci zasłużoną chwilę relaksu. Kąpiel leśna sprawi, że Twoje zmysły wypoczną, a natura zacznie uzdrawiać Twoje ciało i umysł.

Po czwarte

Zestaw "Leśne Medytacje" zawiera 35 kart w rozmiarze 8x12cm z przepięknymi ilustracjami Aleksandry Świder oraz 80-cio stronicową książeczkę z instrukcjami do każdej karty.

Po piąte

Po prostu zabierz zestaw do lasu, parku lub swojego ulubionego zielonego miejsca. Możesz zaprosić całą swoją rodzinę (dzieci uwielbiają odkrywać kolejne ilustracje i powiązane z nimi aktywności). Znajdź wygodne miejsce, weź kilka oddechów... i wylosuj pierwszą kartę! Zobacz do czego zaprasza Cię/ Was natura.

Po szóste

Dołączyliśmy też bawełniany woreczek do transportu kart i książeczki. Dzięki temu Twój zestaw będzie zawsze skompletowany i gotowy do podróży. Las wzywa!

polecają...

Dołącz do miłośników kąpieli leśnych!

Karty Mocy Lasu z wrażliwością i czułością poprowadzą Was przez zakątki leśnej gęstwiny. Przepiękna grafika i doświadczenie Autorów tworzą narzędzie, które miło mieć pod ręką podczas każdej leśnej wyprawy. Zawierają ciekawostki, podpowiadają, jak wzmocnić uważność, a przy tym mają cudowną atmosferę. W swojej praktyce na pewno chętnie będę z nich korzystać.

Dr n. med. Katarzyna Simonienko

Lekarka, psychiatra. Autorka książek "Lasoterapia", "Nerwy w las". Założycielka Centrum Terapii Lasem.

Moc lasu działa. Wychowałem się w lesie. Wystarczyło przejść przez ulicę i otwierał się przede mną fascynujący świat. Joanna i Przemek mają klucz do tego świata. Kąpiele leśne, których są wirtuozami (bo przecież nie napiszę, że kąpielowymi!) przywracają pamięć tamtych wypraw z dzieciństwa. Dają wytchnienie. Budzą do życia. Doświadczyłem tego na własnej skórze, a nawet pod. Bo kąpiele leśne leczą duszę. Joanno, Przemku, dziękuję Wam: jesteście wspaniałymi przewodnikami. Trzymam kciuki, do fioletu, za Wasz piękny projekt, za "Moc lasu".

Dariusz Bugalski

Dziennikarz, poeta, nauczyciel. Twórca podcastu K3.

FAQ

Shinrin-yoku (jap. 森林浴 ;kąpiel leśna) to wywodząca się z Japonii, prozdrowotna praktyka obcowania z naturą. Polega na uważnych i powolnych spacerach, w trakcie których odbieramy otoczenie wszystkimi naszymi zmysłami. Korzyści kąpieli leśnych potwierdzone są licznymi badaniami naukowymi z zakresu wpływu natury na zdrowie człowieka. Shinrin-yoku jest wspaniałą alternatywą dla zwykłego wyjścia do lasu na spacer lub trekking.

Każda karta zaprosi Cię do innej aktywności. Szczegółowe instrukcje do każdej z nich zawarte są w książeczce dołączonej do zestawu. Możesz zabrać do lasu całą talię i losować co jakiś czas nową kartę. Możesz przygotować odpowiadające Ci karty wcześniej i zabrać do lasu te, na które akurat masz ochotę. Możesz też korzystać z kart razem z bliską Ci osobą. W książeczce opisaliśmy kilka technik pracy z zestawem. Ogranicza Cię jednak tylko Twoja wyobraźnia– zachęcamy Cię do eksperymentowania i stworzenia swojej własnej, ulubionej techniki!

Aktywności, opracowane przez dyplomowanych przewodników shinrin-yoku, uaktywniają zmysły, pozwalają poznać las z nieco innej strony.

Oto przykładowa instrukcja do karty nr 33 “Dom Zmysłów”:

Przejdź się powoli po okolicy. Im bardziej teren jest zróżnicowany, tym lepiej. Być może któreś z mijanych miejsc szczególnie Ci się spodoba i zechcesz się w nim zatrzymać na dłużej. Jeśli tak się stanie, przyjmij, że jest to Twój nowy, leśny dom. Miejsce, w którym czujesz się komfortowo i swobodnie. Jeśli masz ochotę coś w nim zmienić, zaaranżować – zrób to. Poznaj to miejsce, uaktywniając swoje zmysły. Jakie powierzchnie tu dominują? Czy jest dużo roślin, a może znajduje się mrowisko lub stare, przewrócone drzewo? Jak pachnie powietrze? Zastanów się, co takiego sprawia, że czujesz się tu lepiej niż w innym miejscu tego lasu.

Oczywiście! Z kart można korzystać samodzielnie, w parach lub całą rodziną. Z naszych doświadczeń wynika, że już dzieci w wieku przedszkolnym mogą brać udział w aktywnościach proponowanych na kartach. Przyda się tutaj opieka rodzica, być może niektóre, bardziej kontemplacyjne aktywności będą wymagały dodatkowych wskazówek. “Leśne Medytacje” to doskonałe wprowadzenie najmłodszych w świat uważności. A wszystko w ścisłym kontakcie z naturą!

Zarówno do kart, jak i książeczki wybraliśmy grubszą, foliowaną tekturę. Dzięki temu nie są one tak narażone na wilgoć i zabrudzenia. Książeczka została złożona na sprężynie – korzystanie z niej jest praktyczne i wygodne! Dołączyliśmy też bawełniany woreczek, w którym mieszczą się wszystkie elementy zestawu- zarówno karty, jak i książeczka!

Niezwykła oprawa graficzna kart jest dziełem utalentowanej ilustratorki i tatuatorki, Aleksandry Świder. Każda karta zawiera inną ilustrację, w pełni oddająca zamysł i energię powiązanej z nią aktywności.

Nazywamy się Joanna i Przemek Węgłowscy, jesteśmy dyplomowanymi przewodnikami shinrin-yoku. Posiadamy międzynarodowe certyfikaty Forest Therapy Institute oraz Forest Therapy Hub. W 2020 roku z miłości do natury, człowieka i samych siebie stworzyliśmy projekt Moc Lasu, w ramach którego organizujemy sesje leśnych kąpieli. Naszą misją jest promocja  tego rodzaju praktyki i propagowanie jej jako naturalnej formy spędzania czasu w naturze. Pracujemy z dorosłymi, dziećmi, młodzieżą, rodzinami i seniorami. Naszym autorskim pomysłem są kąpiele leśne dla par. Współpracujemy z urzędami, firmami, hotelami, ogrodami botanicznymi oraz klientami indywidualnymi.

Karty Mocy Lasu “Leśne Medytacje” powstały nie tylko z myślą o wszystkich kochających naturę, ale także o tych, którzy potrzebują dodatkowej inspiracji i zachęty do eksplorowania wszystkich niezwykłości, jakie oferuje przyroda. Praktyka leśnych kąpieli nie wymaga drogiego sprzętu ani nowych umiejętności. Jedyne czego potrzebujesz to kawałka ulubionego zielonego miejsca i chęci “zanurzenia” się w nim. Zestaw ułatwia wejście w ten proces i utrzymanie się w nim. To owoc naszej praktyki jako przewodników shinrin-yoku i mamy nadzieję, że praca z nim dostarczy Ci tyle samo pięknych doświadczeń co nam!

PODARUJ SOBIE GŁĘBOKIE DOŚWIADCZENIE SHINRIN-YOKU

Zainwestuj w swój spokój i zamów własny zestaw Kart Mocy Lasu za 139 zł + koszt wysyłki. Poznaj smak leśnych kąpieli, pogłęb swoją relację z naturą, uzdrów ciało i umysł. Poczuj Moc Lasu.

Dostępna jest również ANGIELSKA wersja językowa kart, do nabycia TUTAJ